poniedziałek, 15 październik 2018

Celem naszym jest, aby - Pod Dachem - w Ośrodku Jogi przez cały rok było ciepło :-)

 

Pieniądze są zbierane na sfinansowanie nowego dachu dla Ośrodka Praktyki Kundalini Jogi. Nowy dach jest podstawą do zainstalowania w przyszłości fotowoltaicznego, ekologicznego ogrzewania oraz ocieplenia budynku. Gdy będzie nowy dach i ogrzewanie, ośrodek będzie mógł funkcjonować cały rok.  Od ośmiu lat zimą ogrzewany jest tylko kominkiem na drewno i nie jest tutaj wystarczająco ciepło, aby mieszkać i pracować.

O co chodzi z tą innowacją ? 

Moją pracą jest towarzyszenie i pomoc człowiekowi we własnej transformacji, by mógł uświadomić sobie, że istnieje możliwość dotarcia do swojej pierwotnej siły/natury. Jestem przekonana, że każdy z nas, poprzez edukację i doświadczanie, może nauczyć się żyć zdrowo i odczuwać spokój w swoim sercu. I to  właśnie możesz zrobić dla siebie - przemienić swoją świadomość. To ta INNOWACJA :-)

 

Moja historia

Do domu w Tucznie, który zbudowali moi rodzice w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, przeprowadziłam się 8 lat temu. Wtedy jeszcze pracowałam w korporacji i mogłam stopniowo inwestować w to miejsce.

Gdy po trzech latach przyszedł czas na zmianę, podjęłam wyzwanie, zostawiłam pracę w korporacji. Postanowiłam skupić się tylko na mojej pracy jako psychoterapeuta oraz rozpoczęłam szkolenie dla nauczycieli kundalni jogi. To była dobra decyzja, ale miała swoje skutki finansowe, które utrudniały utrzymanie tego miejsca.

W tym czasie w moim sercu pojawił się impuls, aby założyć w tym domu, w małej wsi, w otulinie Puszczy Zielonki, Ośrodek Praktyki Kundalini Jogi. Pomyślałam wtedy: "Jeśli udało mi się do tej pory utrzymać i uchronić to miejsce przed sprzedażą, mogę tutaj nie tylko mieszkać, ale też pracować, praktykować i przekazywać ludziom moją prawdę życiową. Przecież mogę i chcę się dzielić pięknem, spokojem i potencjałem tego miejsca, które już od młodzieńczych lat było dla mnie przestrzenią bezpieczną, dającą radość i ukojenie bycia w naturze."

I tak dom jest domem dla mojej rodziny i jednocześnie ośrodkiem dla rodziny w szerszym tego słowa znaczeniu, rodziny ludzi. Jest to miejsce doświadczania i rozwoju. W ośrodku każdy poprzez praktykę jogi, edukację oraz bliski kontakt z naturą może odnaleźć spokój oraz równowagę zdrowotną. Do tej pory moja praca i działania przyczyniły się do tego, że joga kundalini jest już rozpoznawalna wsród lokalnej społeczności, a dzięki projektowi "Pod Dachem - Innowacja" otwiera się potencjał na przemianę świadomości na szerszą skalę.

Oto osoby, które pomagają i współpracują przy projekcie:)

Magda Gramza, Basia Wesołowska, Alicja Niedbała, Piotr Szaradowski.

Twórca projektu

Agnieszka Lugierska Adi Shakti Kaur ukończyłam kurs Nauczycielski Kundalini Yogi według przekazu Yogi Bhajana poziom 1 i 2. Moim nauczycielem jest Shadhana Singh. 

Pracuję jako psychoterapeuta tańcem i ruchem oraz prowadzę prywatny Ośrodek Jogi:

https://www.facebook.com/Joga-O%C5%9Brodek-Praktyki-Kundalini-Jogi-Matecznik-Tuczno-1578432915753260

Ciekawi mnie każdy przejaw istnienia. Jestem zafascynowana pięknem i mądrością ludzkiego ciała. Uwielbiam ruch, taniec, muzykę i śpiew. Od chwili gdy jestem nauczycielem kundalini jogi moje wewnętrzne światło jeszcze jaśniej oświetla drogę.

 

Kontakt

mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    telefon: 601 591 113

http://www.jogawmateczniku.pl/

 

Kolejne cele akcji

Jeśli zbierze się większa kwota to zostanie przeznaczona na instalacje systemu fotowoltanicznego lub ocieplenie budynku.

 

Punkty w budżecie

Budżet wynosi 78.929 zł - kwota ta uwzględnia wpłatę prowizji dla portalu i opłatę podatku:

  • materiał na dach 29.500 zł
  • robocizna dach 28.800 zł
  • inne + ryzyko 3.000 zł
  • podatek 19% 11.590 zł
  • portal 9,9% 6.039 zł (7,4% polakpotrafi.pl + 2,5 % system płatności)

Termin realizacji wymiany dachu

Prace dekarskie - rozbiórka starej dachówki, impregnacja konstrukcji, zmiana rynien, bezpieczne wejście na dach oraz montaż nowego pokrycia - są zamówione na luty 2019 roku i będa trwać 3 tygodnie nie można wyznaczyć dokładnego terminu ze względu na niewiadomą jaka jest pogoda.

 

Ryzykiem jest opóźnienie prac dekarskich ze względu na warunki atmosferyczne.

 

Termin realizacji nagród rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu projektu do końca grudnia 2018. Kolejny etap realizacji nagród rozpocznie się od marca 2019 gdy prace dekarskie zostaną zakończone. Istnieje możliwość realizacji nagród w okresie zimowym (2 stycznia - 31 marca 2019), poza ośrodkiem, według indywidualnych ustaleń.

 

" POD DACHEM-INNOWACJA "

 Musimy wymienić zniszczony dach na nowy. Celem naszego projektu jest, aby w Ośrodku Praktyki Kundalini Jogi przez cały rok było ciepło- wesprzyj możesz wybrać nagrodę :-)

https://polakpotrafi.pl/projekt/pod-dachem-innowacja

Mamy tylko 44 dni jeśli nie zbierze się cała kwota nie otrzymamy żadnych pieniędzy, a darczyńcy dostaną zwrot swoich wpłaconych pieniędzy.To project crowdfoundingowy z nagrodami, finansowanie społecznościowe. 

Czytaj więcej...

 

 

 
 
 
 
 
 

Jestem kobietą warsztat bardzo babski:-)

17 listopad 2018 godz 15:00-20:00 KATOWICE

"Jestem kobietą - zdrową, twórczą i pełną godności" wymiana doświadczeń, teoria, praktyka.Intencją stworzenia i poprowadzenia tego warsztatu jest wzrost samoświadomości oraz pokój w naszych sercach

Czytaj więcej...

 

 

 
 
 

Dwie Medytacje i Relaks podczas Pełni Księżyca i relaks

 25 października 2018 godzina 19:30-21:00


Zapraszam do udziału w medytacji uzdrawiającego kręgu Tantry oraz medytacji z Siri Gaitri Mantra pierwotnie nauczaną przez Yogi Bhajana latem 1973.Intencją jest dostarczenie świadomości dla jak największej ilości osób na Ziemi:-) 

Czytaj więcej...

 

 
 
 
 
 
 
 

Twój Kod:) numerologia jogiczna

I i II część TUCZNO 14-15 /12/ 2018

Jakiekolwiek jest Twoje życie to wybrałaś/eś właściwie. Jest możliwe aby dotrzeć do odpowiedzi na pytanie Kim naprawdę jestem? Jakie jest moje przeznaczenie? Twoja data urodzenia to jest kod, w którym zawarte są wskazówki dotyczące życia. 

Czytaj więcej...

 

 

 

 
 
 
 
Bądź na bieżąco z pojawiającymi się wydarzeniami!
Dziękuję!

 

CISZA - ODOSOBNIENIE

Dwa turnusy 07 - 11 listopad 2018 oraz 26 -30 listopad 2018

Czasy się zmieniają, świat się zmienia, a doznanie ciszy i radość z niej płynąca pozostają niezmienne. Jeśli chcesz i potrzebujesz zatrzymać się usłyszeć, poczuć SIEBIE przyjedź.

 Czytaj więcej...

 

 

 
 
 
 
 

Kundalini Joga dla początkujących i nie tylko

Kalisz 08 Grudnia 2018 godz.14:00-18:00

Mówiąc prościej jak czuć się zdrowym, szczęśliwym i mieć w sercu święty spokój:-) Warsztat wprowadzający do praktyki Kundalini Jogi. Kundalini Joga według przekazu Yogi Bhajana jest techniką rozwoju świadomości

 

 

 

Czytaj więcej...