poniedziałek, 18 listopad 2019

Najpierw odbywa się jedna lub dwie sesje konsultacyjne podczas, których w bezpiecznej i wspierającej atmosferze będziesz mógł/mogła przedstawić swoją sytuację, powiedzieć o trudnościach, których doświadczasz. Sesje konsultacyjne potrzebne są aby podjąć decyzję o rozpoczęciu  terapii lub innym rozwiązaniu korzystnym dla Twojego zdrowia. Jak umówić się na wizytę? zgłaszając się  telefonicznie pod numerem 601 591 113 lub e-mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Dla kogo przeznaczone sa sesje indywidualne terapii tańcem i ruchem? dla osób ze zdiagnozowanymi chorobami fizycznymi i psychicznymi oraz ich rodzin i opiekunów, dla osób niepełnosprawnych, dla dzieci, dorosłych, seniorów, dla osób pracujących w służbie zdrowia, domach opieki społecznej, stowarzyszeniach i fundacjach, pracujących na rzecz osób poszkodowanych przez los, chorych i sprawnych inaczej, dla osób, które chcą wchodzić w kolejne obszary rozwoju osobistego

Jak przebiega sesja terapii tańcem i ruchem? sesja ma przebieg podobny do werbalnej sesji psychoterapeutycznej z tą różnicą, że podczas sesji posługujemy się przede wszystkim językiem ciała. Zazwyczaj sesja zaczyna się fizyczną rozgrzewką, podczas której pojawiają się tematy do dalszej pracy. Pracuje się z nimi poprzez różne doświadczenia ruchowe proponowane przez terapeutę  (samodzielne, w parach, w grupie). Można pracować z muzyką lub w ciszy, która pozwala na odnalezienie własnego rytmu. Podczas sesji jest również miejsce na komunikację słowną. Po doświadczeniu ruchowym terapeuta zaprasza do refleksji na temat siebie, tego co się wydarzyło podczas ruchu i zastanowienia się, jak można przełożyć je na codzienne życie.

Pracuję również poprzez samą rozmowę jeżeli osoba nie jest gotowa na pracę poprzez ruch.

Czy trzeba umieć tańczyć i chcieć się ruszać? podczas terapii nie ma nauki sekwencji tanecznych. Stąd wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest potrzebne. Ważne jest wsłuchanie się we własne ciało i pozwolenie mu na ruch, który będzie prawdziwy, a nie ładny. Nie trzeba mieć żadnych umiejętności tanecznych.

Jeżeli jesteś osobą: doświadczającą lęku, napięcia mięśniowego, stresu, zaburzeń jedzenia, zburzeń snu, uzależnioną lub współuzależnioną, z objawami depresji, z objawami nerwicy, poszukującą  wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód, strata bliskiej osoby, śmierć), niepełnosprawną ruchowo i intelektualnie lub opiekunem takiej osoby, chorą na Stwardnienie Rozsiane, Alzheimera, Parkinsona, wypaloną zawodowo lub osobą, która chce wchodzić w kolejne obszary rozwoju osobistego, bądź osobą doświadczającą choroby nowotworowej lub członkiem rodziny osoby chorej onkologicznie  - zapraszam możesz sobie pomóc rozpoczynając terapię. Miejsca spotkań 

Poznań Gabinety Terapeutyczne ul.Pogodna 49/3 Grunwald 

Tuczno Ośrodek PKJ ul. Bukowa 3 gmina Pobiedziska dojazd autobusem nr 323 z Rondo Śródka.

 

Jeśli chcesz być informowany o nowych wydarzeniach zapisz swój adres e-mail! Dziękuję