poniedziałek, 24 wrzesień 2018

 

GRAFIK ZAJĘĆ WRZESIEŃ-GRUDZIEŃ 2018

PONIEDZIAŁEK 18:30-20:00 TUCZNO ul.Bukowa3 

CZWARTEK 9:00-10:30 TUCZNO ul.Bukowa3

CZWARTEK 17:30 -19:00 lekcja jogi  TUCZNO ul.Bukowa3

 

 

 

Lavender EsBergamot Essential Oil /Olejek Bergamotka 15 ml 

uważa się, że Krzysztof Kolumb przywiózł bergamotkę z wysp Kanaryjskich do Bergamo w północnych Włoszech, gdzie stała się ona filarem i ostoją tradycyjnej włoskiej medycyny. Olejek ten używany był na Środkowym Wschodzie od setek lat dla dobrej kondycji skóry związanej z tłustą cerą. To właśnie bergamotka tworzy niepowtarzalny smak i zapach herbaty Earl Grey. Olejek ten używany był także do tworzenia pierwszych genueńskich wód kolońskich. Medyczne właściwości - działanie uspokajające, wspieranie układu hormonalnego, antybakteryjne, antydepresyjne. 

Zastosowanie roztrzęsienie, chaos, depresja, niepokój, trwoga, zatroskanie, wewnętrzne pasożyty, bezsenność, wirusowe infekcje np. opryszczka, zapalenie gardła.

Wpływ zapachu  łagodzi poczucie zagrożenia i niepokoju, podnosi jakość nastroju. Stosowanie: mieszamy 1 część olejku z 1 częściąoleju V-6, dajemy 1-2 krople na wybrane miejsca, dajemy 1-2 krople na czakramy i punkty Vitaflex, bezpośrednio inhalujemy, rozpylamy dyfuzujemy na zimno w pomieszczeniu, dodajemy do żywności jako suplement i przyprawę. Ważne - należy unikać stosowania na skórę, jeśli będzie narażone na działanie promieni słonecznych lub UV w ciągu 36 godzin.

Cedarwood Essential Oil / Olejek z Drzewa Cedrowego 15 ml 

w starożytności Olejek z Drzewa Cedrowego / Cedarwood (Cedrus atlantica) stosowano w medycynie i jako kosmetyk. Egipcjanie używali go do balsamowania zwłok. W Tybecie był wykorzystywany jako lekarstwo oraz kadzidło. Jest znany ze swoich uspokajających i oczyszczających właściwości. Korzystnie wpływa na skórę oraz tkanki zasadnicze.

Skład chemiczny: półtoraterpeny (50%), półtoraterpenole (30%), półtoraterpenony (20%) Działanie łagodne antyseptyczne drzewo cedrowe zapobiega wypadaniu włosów, leczy gruźlicę, bronchit, rzeżączkę, choroby skóry takie jak trądzik i łuszczycę, powstrzymuje twardnienie ścianek tętnic, dzięki dużej zawartości półtoraterpenów oddziałuje na obszar limbiczny mózgu odpowiedzialny za emocje, działa stymulując pracę szyszynki, która wytwarza melatoninę - hormon zapewniający głęboki i zdrowy sen.

Wskazania: bronchit, strach/histeria, wypadanie włosów, arterioskleroza, gruźlica, napięcia nerwowe, infekcje systemu moczowego. 

Inne zastosowania: trądzik, lęki, niepokoje, artretyzm, przekrwienie, kaszel, zapalenie pęcherza, łupież, oczyszczenie systemu oddechowego, zapalenie zatok, zatrzymanie wody w organizmie, pomaga otworzyć szyszynkę, pomaga tłustej skórze / zmniejsza wydzielanie sebum. Stosowanie: rozpylać, nakładać miejscowo - rozcieńczyć przed stosowaniem na miejsca wrażliwe, takich jak twarz, szyja, itp. Olejki wspierające: bergamota, cyprys, eukaliptus, jałowiec, rozmaryn. Uwagi: przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci. Drzewo cedrowe jest bezpieczny dla dzieci powyżej 2 lat.

Basil Essential Oil / Olejek z bazylii 15 ml

Bazylia Ocymus basilicum rośnie dziko w całym basenie Morza Śródziemnego, zwłaszcza na słonecznych zboczach, i występuje w wielu odmianach, różniących się wysokością pędów, kolorem liści. Firma Young Living hoduje bazylię na swojej farmie w Hiszpanii. Liście mogą być ciemnozielone lub jaśniejsze, pokryte meszkiem, wąskie lub wydłużone. Zapachy różnych odmian bazylii również różnią się od siebie - przypominają aromat kopru lub estragonu. Bazylia używana w aromatoterapii ma bladoróżowe kwiaty, pokryte meszkiem owalne liście, a jej swoisty, charakterystyczny zapach przypomina trochę zapach tymianku, ale jest „cieplejszy" i trochę bardziej korzenny. Choć roślinę tę spotyka się w basenie Morza Śródziemnego i wielu innych częściach Europy, to wywodzi się ona jednak z Azji, gdzie ma (szczególnie w Indiach) swoją długą historię jako ziele lecznicze.

Olejek bazylii jest żółtawy, a jego aktywne czynniki zawierają metylokawikol (od czterdziestu do pięćdziesięciu procent) oraz linalol, cyneol, eugenol, pinen i kamforę. Bardzo silnie działa anty-skurczowo, antywirusowo, antybakteryjnie, anty zapaleniowo i rozluźniająco zwłaszcza na przykurczone zmęczone mięśnie.

Bazyli używano od czasów starożytnych jako środka leczącego infekcje dróg oddechowych, niestrawność i żółtaczkę. Niektórzy autorzy uważają ją za afrodyzjak. Do XVI w. była szeroko rozpowszechniona w postaci proszku do wdychania, jako lek przeciw bólom głowy, migrenom, przeziębieniom głowy (np. zatok). Jako proszek do wdychania miała ,,oczyszczać głowę"! Dziś, w przypadkach bólów głowy, używa się olejku z bazylii przede wszystkim do inhalacji. Bazylia jest doskonałym środkiem na wszelkie dolegliwości związane z głową.

Bazylia działa rozjaśniająco na umysł, jest więc dobra przy przemęczeniu psychicznym. Naprawdę jest olejkiem „podnoszącym na duchu" (jeden z pierwszych zielarzy powiedział o niej, że „przegania z serca melan­cholię").Najpowszechniej używa się bazylii przy wszelkiego rodzaju dolegliwościach związanych z układem oddechowym, łącznie z za­paleniem oskrzeli, płuc i kokluszem oraz stanami gorączkowymi. Działa również przeciwskurczowo - stąd jej zastosowanie przy trudnościach trawiennych. Może także służyć do delikatnego masażu brzucha przy skąpych, lecz bolesnych miesiączkach. 

Olejek bazylii nie jest zbyt często stosowany do masażu w czystej postaci, łączy się go raczej z innymi olejkami, zwłaszcza z lawendowym, i jest wówczas doskonały na zmęczone, napięte, przepracowane mięśnie. Szczególnie zalecany sportowcom, tancerzom i innym ludziom bardzo aktywnym fizycznie.

Nieco rzadsze, ale warte uwagi zastosowanie olejku z bazylii to: kompresy przeciw przekrwieniu piersi, środek na owrzodzenia jamy ustnej i infekcje dziąseł. Polecamy zapoznanie się z odpowiednimi technikami nakładania olejków, robienia kompresów itp. Bazylia jest co prawda tonizującym i stymulującym olejkiem, ale używana w nadmiarze powoduje zupełnie odwrotne efekty. Używana do kąpieli może wywołać swędzenie i podrażnienie nadwrażliwej skóry, rozcieńczona ma jednak pożyteczne działanie: poprawia wygląd skóry.

Olejek z Goździka/Clove

Syzyginum aromaticum był używany przemyśle dentystycznym do znieczulania dziąseł. Dr Courment pokazał i dowiódł, że rozcieńczenie 0.05 eugenolu z Goździka wystarcza, aby zabić bakcyle Gruźlicy (potwierdził to Dr Gattefosse w 1990 r). Działanie: wysoce zwalczający mikroby,antyseptyczny, przeciwbólowy, znieczulający, bakteriobójczy, wysoce antyutleniający, hemostatyczny, antyzapaleniowy, przeciwzakaźny, antynowotworowy, antywirusowy, przeciw grzybiczy, przeciw pasożytniczy, szeroka gama działań przeciwko bakteriom gramo-dodatnim i gramo-ujemnym, stosowany jako ogólny środek pobudzający. Najsilniejszy na świecie antyutleniacz 10 786 875 punktów na skali O.R.A.C.! Chroni Mózg, Oczy, Serce, broni przed Nowotworami ! Zastosowanie: choroby infekcyjne, pasożyty jelit, gruźlica, zapalenie dróg oddechowych, bóle, bóle zębów, świerzb, zainfekowane rany, zapalenie okrężnicy, pęcherza moczowego, zakażenia jamy ustnej, żółtaczka zakaźna, wirusowe zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, rak, choroba choczkina.

Inne zastosowania: zgodnie z badaniami Dr nauk medycznych Jean Valnet olejek ten przeciwdziała chorobom zakaźnym i leczy artretyzm, bronchit, cholerę, cysty, infekcje zębów, czerwonkę wywołaną przez amebę, biegunkę, gruźlicę, trądzik, omdlenia, zakłócenia funkcji tarczycy, cuchnący oddech, bóle głowy, nadciśnienie, ugryzienia insektów, nudności, zapalenia nerwów, zapalenia skóry, reumatyzm, zatoki, raka skóry, chroniczne choroby skóry, zabija bakterie coli, owrzodzenia, obtarcia, pokaleczenia, szybko uzdrawia ranki ust i skóry, wirusowe zapalenie wątroby, brodawki, kurzajki, choroby limfatyczne.

Ekstrakt z goździka neutralizuje włókna azbestu nie tylko usuwa go z organizmu ale także azbest skropiony ekstraktem tworzy silny polimer co zapobiega pyleniu cząstek azbestu (włókien) w powietrzu i nie dostają się one do płuc (odkrycie włoskich naukowców).

Sposób użycia: dyfuzujemy, stosujemy na wybrane punkty smarując je rozcieńczonym olejkiem V-6, dajemy 1 lub 2 krople na szklankę wody i używamy jako płyn do płukania gardła, w czystej postaci możemy smarować dłonie, stopy, dziąsła i żeby, możemy dodawać do jedzenia lub wody jako dietetyczny dodatek, dla higieny ust olejek wcieramy bezpośrednio w dziąsła otaczające zainfekowany chory ząb, aby uwolnić się od uzależnienia od tytoniu umieszczamy palcem kropelkę ma języku, przy łaskotaniu gardła, gdy mamy kaszel umieszczamy kropelkę na tyle języka.

Wpływ zapachu: ma uzdrawiający wpływ, służy jako umysłowy stymulant, wzmacnia sen, jego głębokość, inspiruje i stymuluje sny i marzenia, tworzy poczucie ochrony i odwagi. Uwaga: działa jako rozcieńczalnik krwi tak jak warfarin lub coumarin np.: 40 x silniej od aspiryny ! doskonale zapobiega udarom serca.

Olejek lawendowy 15 ml

francuski naukowiec, chemik Rene M. Gatefosse był pierwszym odkrywcą właściwości Lawendy / Lavender (Lavandula angustifolia) jako środka pomagającego w regeneracji tkanek i przyspieszającego gojenie ran (osobiście zastosował go u siebie kiedy się poparzył w laboratorium w czasie pracy). Dzisiaj Lawenda jest jedną ze znaczących substancji w grupie podstawowych olejków i figuruje na brytyjskiej liście farmaceutycznej jako ważny i znaczący lek.

Działanie: antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, przeciwdziała drgawkom, konwulsjom, nadmiernemu pobudzeniu, uspokaja. Lawenda jest zbawienna w oczyszczaniu skaleczeń i ran, idealna w pielęgnacji skóry, przeciw łojotokowa. Oczyszcza skórę z łoju który jest idealną odżywką dla bakterii skóry. Posiada także klinicznie udowodnione działanie relaksujące. Jest doskonała przy wszelkich poparzeniach - rany się goją bez śladu blizny. Powstrzymuje nowotwory piersi oraz leczy alergie. Wskazania: poparzenia (odbudowywanie i odnowienie komórek), poparzenia słoneczne, także i ust, łupież, wypadanie włosów, alergie, drgawki, konwulsje, opryszczka, bóle głowy, niestrawność, bezsenność, nadciśnienie, łagodzenie skutków menopauzy, mdłości, zapalenie żył, guzy, napięcie przedmiesiączkowe, zmniejszanie blizn, a często całkowite ich usunięcie, choroby skóry jak np. trądzik, zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, wysypki, rozstępy skóry, cellulitis, olejek z Lawendy jest doskonały do oczyszczania ran, stłuczeń, siniaków i wszelkich podrażnień skóry, nowotwory piersi !

Inne zastosowania: Olejek ten jest naprawdę uniwersalny - posiada wiele różnorakich zastosowań. Pomaga w artretyzmie, zapaleniu stawów, astmie, zapaleniu oskrzeli, konwulsyjnych drgawkach, depresji, bólu ucha, palpitacji serca, nadciśnieniu, swędzeniu skóry spowodowanemu alergią na pożywienie, ukąszeniu owadów, zapaleniu krtani, napięciu nerwowym, infekcji układu oddechowego, reumatyzmie i infekcji gardła oraz alergii. Jak stosować: rozcieńczony stosować na wybrane miejsca w zależności od potrzeb smarując, nacierając, masując. Używamy zamiast dezodorantu (kosmetyki są bardzo szkodliwe, co zostało wielokrotnie naukowo dowiedzione). W czystej postaci dodajemy do jedzenia i picia jako dodatek dietetyczny tzw. suplement.

Uwagi: w okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem. Ogólnie olejek bezpieczny dla dzieci powyżej 2 lat. Wpływ aromatu: uspokaja, relaksuje, równoważy fizycznie i emocjonalnie. Olejki towarzyszące: większość olejków, a szczególnie cytrusowe, rumianek, szałwia, geranium.

Olejek z Pomarańczy / Orange (Citrus sinensis)15 ml 

działa łagodząco, uspokajająco, anty-zapalnie, anty-nowotworowo, przeciwdziała powstawaniu i rozrastaniu się guzów - zwłaszcza guzów litych, przeciwdziała zakrzepom, polepsza krążenie, rozpuszcza kamienie żółciowe. W dawnych historycznych czasach stosowano go w przypadkach dygotania, drżenia i silnego bicia serca szkorbutu, żółtaczki, krwawień, zgagi i biegunki. Wskazania: angina, skurcze, ataki serca, bezsenność, menopauza, przy rakowych guzowych naroślach. Olejek ten potrafi pobudzać, wspomagać apetyt przy jego braku, wzmaga gęstość i spoistość kości, uzdrawia bronchit, zapalenia dróg oddechowych, niestrawność, wspaniale działa na cerę, na naszą karnacje zwłaszcza na matową, szarą, bezbarwną i tłustą oraz zapalenia skory, wspaniale wspomaga system trawienny, obniża poziom cholesterolu, harmonizuje proporcje miedzy dobrym a złym cholesterolem, pomaga uzdrawiać wrzody na twarzy czy ustach, łagodzi bóle mięsni, naprawia i regeneruje tkankę, pomaga w przypadku zatrzymania płynów w organizmie, zmniejsza i przeciwdziała zmarszczkom. 

Stosowanie: rozpylamy, stosujemy miejscowo na wybrane punkty ciała, dodajemy do żywności i napoi jako suplement, czy przyprawę smakową. Rozcieńczyć przed użyciem na wrażliwe obszary skóry, takich jak twarz, szyja, itp. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci, w okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem. Olejek foto-aktywny - należy unikać stosowania na skórę narażoną na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub promieni UV w czasie krótszym niż 24 godzin.

Wpływ aromatu: pobudza, podnosi na duchu, działa antydepresyjnie.

Grounding™ Essential Oil 5 ml

Kompozycja Grounding jest naprawdę wyjątkowa. Daje nam poczucie pewnego i pełnego zakorzenienia, bycia kochanym i potrzebnym tu na tej planecie w otaczającym nas świecie kreując równowagę w naszym odczuwaniu i myśleniu pomagając nam w twórczy i konstruktywny sposób uporać się z naszymi problemami zamieniając je w inspirujące doświadczenie a nie uciekać przed nimi nierzadko próbując odebrać sobie życie.

Wiele razy, kiedy przechodzimy przez bardzo ciężki emocjonalnie proces, dajemy się tak bardzo pochłonąć uwalnianiu tych emocji i odczuwaniu ich, że dosłownie czujemy jak byśmy tracili kontakt i opuszczali planetę. Kiedy czujemy się bardzo zranieni mamy ochotę opuścić tą fizyczną egzystencję. Bardzo ważne jest aby pamiętać, że tak długo jak jesteśmy żywi, mamy obowiązek przebywać tutaj, teraz i musimy radzić sobie z tym teraz. Więc jeśli będziesz czuł, że tracisz kontakt lub opuszczasz planetę, doświadczenie to lub uczucie może być wywołane niechęcią do przyjęcia odpowiedzialności za kontynuowanie tego trudnego emocjonalnego procesu aż do właściwego rozwiązania. Groundingbędzie bardzo pomocny w zaczepieniu, zakotwiczeniu i zapewnieniu wsparcia potrzebnego do zobaczenia celu i rezultatu naszego wysiłku i twórczego pokonania tego wyzwania !

Dr Gary Young uważa, że w tym aspekcie celu Grounding najlepiej działa, kiedy nałożymy go bezpośrednio na kręg piersiowy, lub tam gdzie szyja łączy się z ramionami lub na podstawę czaszki gdzie szyja łączy się z czaszką. Można sobie wybrać jedno z tych miejsc.

Składniki: Świerk / Spruce (Picea mariana): pomaga otworzyć i wyrzucić emocjonalne blokady, tworzy poczucie doskonałej harmonii, balansu i ugruntowania. Biała jodła: tworzy uczucie ugruntowania, zakorzenienia, upoważnienia wewnętrznej mocy.Ylang Ylang (Cananga odorata): zwiększa relaks, balansuje energię damsko - męską, pomaga odzyskać uczucie pewności siebie i równowagi. Sosna / Pine (Pinus sylvestris): zmniejsza stres, łagodzi trwogę i lęk, napełnia energią całe ciało. Drzewo cedrowe / Cedarwood (Cedrus atlantica): posiada wysoką zawartość półtoraterpenów, które oddziałują na ośrodki limbiczne w mózgu - centra emocji i pamięci, stymuluje gruczoł szyszynki, który uwalnia melatoninę - skutkiem tego jest polepszenie procesów myślenia, poznawania, refleksji i pamięci. Dzięgiel pomaga w przywracaniu pamięci, umożliwia powrót do prawdziwego momentu zanim doświadczyliśmy traumy, czy gniewu pomagając w uwolnieniu się od tych negatywnych uczuć i emocji. Jałowiec / Juniper (Juniperus osteosperma and J. scopulorum): podnosi, powiększa duchową świadomość tworząc uczucie miłości i pokoju.

Sposób użycia: Rozcieńczamy 1 część olejku z jedną częścią oleju V-6Rozpylamy dyfuzorem na zimno lub dajemy 4-8 kropli na bawełniany krążek i umieszczamy go przy wentylatorze. Inhalujemy. Dodajemy 2-4 krople do kąpieli. Dajemy 1-2 krople za uszami, na nadgarstki, kark, skronie, kręgosłup. Uwagi: w okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem. Ogólnie olejek bezpieczny dla dzieci powyżej 2 lat.

Inner Child™ 5 ml

kompozycja ta została stworzona dla tych, którzy doznali cierpień i uszczerbku od nadużyć sponiewierania, naurągania, obelg i złorzeczeń. Kiedy się na dziecko krzyczy jest ono oddzielane od jego wewnętrznego dziecka, od jego tożsamości co powoduje chaos, bezład, dezorganizację. Może to spowodować wielorakie - wieloaspektowe zakłócenia, rozstrój osobowości.

Te problemy często nie ujawniają się samodzielnie same - przez się, dopóki osobnik nie osiągnie średniego wieku. Wtedy się pokazują jako kryzys wieku średniego. Mieszanka ta została stworzona, aby przenieść nas spowrotem do tego miejsca, gdzie możemy połączyć się jeszcze raz z naszym wewnętrznym dzieckiem i odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość. Wiele razy nie możemy pójść do przodu i osiągnąć nasz największego potencjału, ponieważ nie jesteśmy połączeni z naszą tożsamością. Dlatego też możemy ponieść porażkę w biznesie, pracy lub stosunkach z ludźmi. Wiele komplikacji może wyniknąć z utraty kontaktu z naszym wewnętrznym dzieckiem. Aromat tej kompozycji stymuluje reakcję pamięci i pomaga na nowo połączyć z wewnętrznym duchowym dzieckiem i własną tożsamością, naszym własnym prawdziwym Ja. Jest to jeden z pierwszych podstawowych kroków pozwalających rozstrzygnąć wahania i wątpliwości - ustalić, odkryć równowagę emocjonalną i uczuciową.

Składniki: Jaśmin / Jasmine (Jasminum officinale): Jest doskonały dla suchej, tłustej, podrażnionej i wrażliwej skóry. Pomaga przy skurczach mięśni, zwichnięciach, kaszlu, zapaleniach krtani, oziębłości płciowej, depresji i wyczerpaniu nerwowym. Ylang Ylang (Cananga odorata): Daje poczucie relaksu i pomaga zbalansować energię damsko-męską. Równoważy oraz pozwala odzyskać pewność siebie i pokochać samego siebie. Drzewo sandałowe / Sandalwood (Santalum album): Posiada wysoką zawartość Półtoraterpenów, które zbadano z uwagi na ich zdolność stymulowania gruczołu szyszynki i obszarów limbicznych mózgu odpowiedzialnych za emocje. Półtoraterpeny są jedyna znaną substancja na świecie zdolną przeniknąć barierę krwi w mózgu - badania z Berlina i Wiednia 1984 rok. Gruczoł szyszynki jest odpowiedzialny za uwalnianie melatoniny - hormonu, który wzmacnia głęboki zdrowy sen. Olejku tego tradycyjnie używano dla odżywienia skóry. Od ponad 3.500 lat stosowano go w szkołach Jogi dla osiągnięcia głębokiego stanu medytacji... Olejek sandałowy jest podobny do olejku z pachnącej żywicy (kadzidło). Równie mocno wspiera i regeneruje system nerwowy i system krążenia. Świerk / Spruce (Picea mariana): Pomaga otworzyć i uwolnić emocjonalne blokady przynosząc poczucie równowagi i ugruntowania. Od dawna tradycyjnie wierzono, iż podwyższa nasze wibracje i zmienia nasze nastawienie do świata dając nam Świadomość Obfitości przynoszącej nam wszystko czego potrzebujemy (potrzebny przy treningach prosperity). Jest anty-infekcyjny, antyseptyczny i anty-gorączkowy. Cytrynowa trawa / Lemongrass (Cymbopogon flexuosus): Doskonale oczyszcza zarówno powietrze jak i skórę. Wspaniale z pełną mocą regeneruje Tkankę Łączną jest anty-spazmatyczny, anty-gorączkowy, anty-pasożytniczy, wspiera system trawienny. Badania naukowe opublikowane w "Phytotherapy Research" pokazały, że olejek z cytrynowej trawy ma bardzo silne właściwości anty-grzybicze kiedy stosujemy go zewnętrznie na zagrzybioną skórę. Zwiększa także poziom tlenu, krążenie krwi i limfy, pobudza umysł i ducha. Neroli (Citrus aurantium): Olejek z płatków kwiatu pomarańczy był niezwykle ceniony przez naród Egiptu z uwagi na jego ogromną zdolność uzdrawiania i uspakajania umysłu, ciała i ducha. Stabilizuje on i wzmacnia pozytywne emocje wprowadzając spokój zaufanie i świadomość, pozwala skupić się na TU i TERAZ, pomaga w koncentracji.

Stosowanie: można nakładać Inner Child na wiele różnych punktów, w zależności od celu jaki chcemy osiądnąć. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na i wsłuchanie się w nasze wewnętrzne uczucia (intuicję). Pozwólmy prowadzić się naszej intuicji, a wtedy odniesiemy najwięcej korzyści. Inner Child może być nakładany wokół pępka, na serce, na mostek, na gardło, za uszami.

Uwagi: w okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem. Rozcieńczyć przed użyciem z olejkiem V-6, przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci.

50 nietypowych zastosowań olejków eterycznych

poza pięknym trwałym zapachem cechuje wiele innych właściwości np. dezynfekują, pozytywnie działając na ciało i umysł, odstraszają owady, odświeżają. Zaledwie kilka kropli olejku może zastąpić tak często nadużywane chemiczne środki w naszym otoczeniu

 1. By wzmocnić skuteczność naturalnych środków czyszczących: dodać kilka kropli olejku pomarańczowego, cytrynowego lub grejpfrutowego do past,  płynów lub mleczek czyszczących
 2. Czyste podłogi. Kilka kropel olejku z drzewa herbacianego lub sandałowego pozostawia ładny zapach, impregnuje i zapobiega szybkiemu osiadaniu kurzu.
 3. Te dwa olejki można również stosować do czyszczenia powierzchni drewnianych i z tworzyw sztucznych, np. mebli. Ściereczkę zamoczyć w wodzie, bardzo mocno wycisnąć, zakropić kilka kropli olejku. Czyści, poleruje, pozostawia ładny zapach i zapobiega szybkiemu osiadaniu kurzu.
 4. Lodówka. Podczas mycia lodówki do wody z octem dodać kilka kropel olejku grejpfrutowego, z bergamotki  lub trawy cytrynowej. Aby zapobiec przykrym zapachom  do lodówki wstawić miseczkę z sodą oczyszczoną z 2-3 kroplami tych samych olejków.
 5. Kosz na śmieci. Na dno kosza wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej i 2-4 krople olejku z geranium, grejpfruta lub cytryny.
 6. Dezynfekowanie gąbki kuchennej. Stosować olejek rozmarynowy lub cytrynowy między użyciami
 7. Odstraszanie owadów latających: kilka kropli olejku z rozmarynu, lawendy lub trawy cytrynowej zakroplić na framugi drzwi i okien lub zrobić dekoracyjny odstraszacz 
 8. Odstraszanie pająków i gryzoni: jw. ale użyć olejku z mięty
 9. Łazienka – by utrzymać ładny zapach w łazience zamiast chemicznego „aromatu” komercyjnych odświeżaczy wystarczy do butelki ze sprayem wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej dodać kilka kropel olejku z grejpfruta, lawendy, rozmarynu  lub z geranium, zalać wodą, wstrząsnąć i można używać.
  Lub na szafce postawić dyfuzor zapachowy DIY:
  Mały flakonik 
  np. po perfumach napełnić łyżeczką sody oczyszczonej, łyżeczką wódki, kilkoma, kilkunastoma kroplami olejku eterycznego. W buteleczce dekoracyjnie umieścić kilka wystruganych patyczków lub gotowych np. do szaszłyków
  domowy dyfuzor zapachowy
 10. Zastarzały zapach żywności z garnków, patelni. Zagotować wodę naczyniu, dodać kilka kropli olejku z goździków, cynamonu lub cytrusów.
 11. Obuwie. Zakroplić 1-2 krople olejku z geranium, bazylii lub lawendy do butów by uniknąć przykrego zapachu
 12. Neutralizacja zapachu zwierząt. Butelkę ze sprayem napełnić wodą z octem jabłkowym, dodać 10-20 kropli olejku  z geranium, lawendy lub cytrynowego. Przed użyciem wstrząsnąć.
 13. Czyszczenie dywanu. Wymieszać kilka łyżeczek sody oczyszczonej z kilkoma kroplami olejku z geranium, mięty, cytryny lub lawendy. Posypać dywan mieszanka będą. Po 15 minutach odkurzyć.
 14. Olejek cytrynowy pomaga usuwać z powierzchni  zaschnięte substancje np. gumę do żucia, wosk, klej
 15. Czyszczenie zlewozmywaków – soda oczyszczona, ocet jabłkowy + olejek z bergamotki. Czyści osad i  neutralizuje przykre zapachy.50 niezwykłych zastosowań olejków eterycznych
 16. Odkurzacz. Do worka lub filtra wrzucić kawałek watki nasączonej ulubionym olejkiem.
 17. Do mytych owoców dodać kilka kropli olejku grejpfrutowego – dłużej zachowają świeżość
 18. Zapach farby. Do puszki świeżej farby dodać 10ml olejku miętowego – zneutralizuje zapach farby i szybciej wywietrzeje po malowaniu.
 19. Bielizna, ręczniki. Kilka kropel olejku lawendowego zakroplić na szmatkę frotte, włożyć do bieliźniarki. Odstrasza mole, zostawia przyjemny zapach.
 20. Roztocza – pościel, materace, podkładki na łóżko. Do prania dodać kilka kropli olejku eukaliptusowego. Duże materace czyścić gąbką namoczona będą w roztworze octu, wody z dodatkiem sody i olejkiem eukaliptusowym.
 21. Prasowanie. Kilka kropel olejku lawendowego lub innego ulubionego wkropić do wody ze zraszaczem.
 22. Aromaterapia na różne dolegliwości  – inhalacje, kąpiele, masaże przy użyciu różnych olejków  TUTAJ
 23. Dodanie kilku kropli olejku zapachowego do palącej się bezzapachowej świecy w pobliżu knota rozprzestrzeni naturalny zapach i stworzy nastrój. Najlepiej nadają się do tego olejki lawendowy, z róży, ylang-ylang, cytrusowy, olejek z drzewa sandałowego . Kupne świece zapachowe zawierają szkodliwe substancje.
 24. Relax ciała i umysłu zapewni kąpiel z kilkoma kroplami olejku rumiankowego, lawendowego, bergamotki, cedrowego.
 25. Stany lękowe, nerwica, kołatanie serca – dodać do wody 4 krople olejku z lawendy i wdychać.
 26. Zapach spalenizny i dymu zneutralizuje olejek z rozmarynu, eukaliptusa lub drzewa herbacianego. Do butelki wody ze sprayem wpuścić kilka kropli olejku i rozpylić  w pomieszczeniu.
 27. Kilka kropel olejku lawendowego dodanego do prania ubrań niemowlęcych odkazi i pozostawi ładny zapach. Więcej zastosowań olejku z lawendy tutaj
 28. Zachować czujność podczas prowadzenia pojazdu lub jasny umysł w czasie nauki pomoże olejek z kadzidłowca, lub lawendowy, szałwiowy, cytrynowy, bazyliowy.olejki eteryczne dla zdrowia
 29. Zmęczenie po ciężkim dniu usunie olejek z bazylii, grapefruita, mięty.
 30. Pobudzi do pracy np. w pomieszczeniu biurowym dodany do dyfuzora olejek ylang ylang, z bazylii, pomarańczy lub jaśminu.
 31. Stworzy odprężającą atmosferę w pokoju olejek z  rumianku, lawendy, bergamotki lub cedru dodany do kominka lub dyfuzora.
 32. Spryskanie kwiatów wodą z kilkoma kroplami olejku ożywi je.
 33. Nudności, wymioty – wsmarować w podeszwy stóp kilka kropli z imbiru lub gałki muszkatołowej, po czym położyć się i odpocząć
 34. Ból nóg lub stóp – zanurzyć stopy w wodzie z solą Epsom i kilkoma kroplami olejku goździkowego lub miętowego.
 35. Wzmacnianie odporności – olejek oregano wcierać w podeszwy stóp. Więcej właściwości olejku z oregano Tutaj
 36. Skurcze menstruacyjne – 1 część olejku z  szałwii, bazylii albo rozmarynu wymieszać z 4 częściami oleju bazowego. Wmasować w brzuch, na to położyć koc lub ciepły okład i poleżeć 15 minut.
 37. Rozstępy, blizny, problemy skórne – olejek z rumianku PRZEPIS
 38. Ból głowy: wymieszać po 2 krople olejku  z mięty pieprzowej, eukaliptusa i  lawendy z 6 kroplami oleju bazowego. Wmasować w skronie, za uszami, na karku, w poprzek czoła i pod nosem.
 39. By udrożnić nos i zatoki – zastosować inhalację  lub wymieszać po kropli olejku z eukaliptusa, sosny i lawendy z 6 kroplami oleju bazowego, posmarować pod nosem i za uszami, a przed snem na piersiach.
 40. Woda antybakteryjna, aseptyczna pomocna np. w podroży. Małą butelkę ze sprayem napełnić wodą dodać olejki z cynamonu, goździka, eukaliptusowy, cytrynowy i rozmarynowy.
 41. Wypadanie włosów – olejek z korzenia łopianu, chmielu, rozmarynu, tymianku lub krwawnika wymieszać z olejem bazowym, wcierać we włosy, pozostawić 20-30 minut przykryte ręcznikiem.
 42. Detoks – moczenie nóg w wodzie z sola Epsom z olejkiem z rozmarynu i dziurawca lub PRZEPIS
 43. Obniżanie gorączki- do kąpieli dodawać olejek z kadzidłowca, szałwii, eukaliptusa, sosny lub rozmarynu. Ewentualnie nacierać ciało gąbką namoczoną w chłodniej wodzie z olejkiem.
 44. Rozładowanie napięcia, stresu, sztywność mięśni karku – wmasować kilka kropli olejku lawendowego pod uchem tuż za szczęka, na skroniach, w kark i zesztywniałe mięśnie.olejki eteryczne w kosmetyce
 45. Olejek z eukaliptusa, szałwii, bazylii i dodany kąpieli solnej ( z Epsom) zrelaksuje zmęczone mięśnie i obolałe ciało.
 46. Kilka kropel olejku z lawendy lub rumianku na poduszce ułatwi zasypianie.
 47. Zesztywniałe i obolałe stawy rozrusza wsmarowanie kilku krople olejku z golterii (wintergreen), jałowca lub wetywerii z łyżką oleju bazowego.
 48. Dezynfekcja w miejscach ukąszeń przez owady – olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego rozcieńczyć w stosunku 1:1 z olejem bazowym, delikatnie wcierać bąble zmniejszy ból i swędzenie, zapobiegnie infekcji
 49. Ochrona przeciw poparzeniom słonecznym wymieszać po jednej części olejku z mirry i marchwi, dwie części olejku z jojoba lub PRZEPIS
 50. Odświeżanie tapicerki w samochodzie- wymieszać kilka kropli olejku z geranium, lawendy, cytryny, mięty pieprzowej lub ylang ylang z sodą oczyszczoną. Oprószyć tapicerkę, po 15 minutach odkurzyć.
 51. Odświeżacz powietrza w samochodzie. Na wacik nałożyć kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i umieścić w kratce wentylacyjnej.
 52. I wreszcie, jak twierdzą naukowcy olejki eteryczne leczą nawet poważne choroby  

 

 

" POD DACHEM-INNOWACJE " project crowdfoundingowy

wrzesień/pażdziernik 2018 wkrótce szczegóły

 

Czytaj więcej...

 

 
 
 
 
 

Jestem kobietą warsztat bardzo babski:-)

TUCZNO 22 września 2018 

"Jestem kobietą - zdrową, twórczą i pełną godności" wymiana doświadczeń, teoria, praktyka.Intencją stworzenia i poprowadzenia tego warsztatu jest wzrost samoświadomości oraz pokój w naszych sercach

Czytaj więcej...

 

 

 
 
 

Twój Kod:) numerologia jogiczna

I i II część TUCZNO 05-06 /10/ 2018

Jakiekolwiek jest Twoje życie to wybrałaś/eś właściwie. Jest możliwe aby dotrzeć do odpowiedzi na pytanie Kim naprawdę jestem? Jakie jest moje przeznaczenie? Twoja data urodzenia to jest kod, w którym zawarte są wskazówki dotyczące życia. 

Czytaj więcej...

 

 

 

 
 
 
 
Bądź na bieżąco z pojawiającymi się wydarzeniami!
Dziękuję!

 

CISZA - ODOSOBNIENIE

Dwa turnusy 07 - 11 listopad 2018 oraz 26 -30 listopad 2018

Czasy się zmieniają, świat się zmienia, a doznanie ciszy i radość z niej płynąca pozostają niezmienne. Jeśli chcesz i potrzebujesz zatrzymać się usłyszeć, poczuć SIEBIE przyjedź.

 Czytaj więcej...

 

 

 
 
 
 
 

Kundalini Joga dla początkujących i nie tylko

Gniezno 21 Wrzesnia 2018 godz.17:00-21:00

Mówiąc prościej jak czuć się zdrowym, szczęśliwym i mieć w sercu święty spokój:-) Warsztat wprowadzający do praktyki Kundalini Jogi. Kundalini Joga według przekazu Yogi Bhajana jest techniką rozwoju świadomości

 

 

 

Czytaj więcej...