środa, 20 listopad 2019

Drogi czytelniku jeżeli chcesz przyjść pierwszy raz, proszę przeczytaj wskazówki poniżej, a jeżeli będziesz miała/ł pytania to chętnie na nie odpowiem po prostu zadzwoń 

 

 

Poproszę pamiętaj nie jedz 1,5 godziny przed lekcją jogi, potrzebny jest luźny strój, najlepiej wykonany z naturalnych materiałów. Możliwym wyborem jest biały strój aby projektować i czyścić swoja aurę. Wielu praktykujących zakrywa głowę (na biało)aby zatrzymać energię w czakrze korony podczas praktyki. Najlepiej jest praktykować jogę na boso. Proszę przychodź trochę wcześniej na lekcje abyśmy mogli rozpoczynać ją punktualnie. Podczas praktyki proszę wsłuchuj się w swoje ciało, jeżeli nie możesz kontynuować ćwiczenia przerwij i odpocznij na chwilę aby potem wrócić do asany. Przynieś proszę matę. Woda i koce są dostępne na miejscu jeżeli chcesz przynieść swoją wodę zapraszam. 

 

Krija podczas każdej lekcji wykonujemy krije. Słowo krija znaczy “kompletny zestaw”. Najczęściej jest on kombinacją pranayamy (joga/kontrola oddechu), asany (pozycja ciała/postawa i ćwiczenie samo w sobie) i mantry (czantowanie). Każda krija ma określony czas aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Jej zadaniem jest sprowadzenie naturalnej równowagi do różnych układów w ciele. Przełamując blokady energetyczne identyfikuje i transformuje destruktywne wzorce. Oczyszcza krew, system limfatyczny, system gruczołów dokrewnych, działa wzmacniająco na system nerwowy, mięśniowy i układ kostny. Dzięki temu oczyszczającemu działaniu na ciało fizyczne, a umysł staje się klarowny i uważny.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kobiety powinny unikać wysiłkowych asan podczas pierwszych 3 dni menstruacji. Nie wykonują wtedy również oddechu ognia oraz pozycji odwróconych. Bardzo delikatne i uważne praktykowanie jest najlepszym rozwiązaniem w tym czasie. Kobiety w ciąży dobrze aby nie robiły oddechu ognia, odwróconych pozycji i asan wykonywanych na brzuchu. Typowa lekcja trwa 60-90 minut, większość  lekcji ma taki układ jak zostało opisane poniżej. Podczas warsztatów istnieje dowolność  w  dostosowywaniu planu warsztatu do wybranego tematu nauczania.

Jeśli chcesz być informowany o nowych wydarzeniach zapisz swój adres e-mail! Dziękuję

 

 

 

Relaksacja (Savasana) po kriji jest czas na relaksację w pozycji Savasana, zwaną też pozycją martwego ciała. Ta asana pozwala Tobie całkowicie się zrelaksować i daje przestrzeń dla odmłodzenia ciała, umysłu i ducha.

Medytacja w kundalini jodze jest dosłownie tysiące medytacji, których nauczał Yogi Bhajan. Medytacje są różnej długości, mogą być krótkie jak np. 3 minuty lub tak długie, jak 62 minut. Są medytacje z użyciem mantr i mudr lub bez manrty.

 

 

Dostrojenie się lekcja Kundalini Jogi zaczyna się czantowaniem Adi Mantry “Ong Namo Guru Dev Namo” trzy razy. Adi Mantra jest zawołaniem, stanem świadomości, jest ogniwem łączącym Ciebie z Twoją duchowością. Łączymy się ze swoim wewnętrznym nauczycielem czyli wyższym ja. Podążając za nauczycielem czantujemy następną mantrę Mangala Czarn. Powtarzając trzy razy słowa “Aad Guray Nameh, Jugaad Guray Nameh, Sat Guray Nameh, Siri Guru Dayvay Nameh” co znaczy “Kłaniam się pierwotnej madrości, kłaniam się odwiecznej mądrości poprzez wszystkie wieki, kłaniam się prawdziwej mądrości, kłaniam się wiecznej, niewidzialnej mądrości Mangala Czarn mantra jest mantrą, która rozwiewa chmury wątpienia i otwiera Ciebie na przewodnictwo. Jest mantrą ochronną otacza twoje pole magnetyczne ochronnym światłem. 

 

Zamknięcie i koniec lekcji każda lekcja kończy się śpiewem piosenki afirmacyjnej oraz mantry SAT NAM powtórzonej trzy razy. Piosenka pomaga ugruntować się i zintegrować korzyści płynące z praktyki jogi. Sat Nam oznacza prawda jest twoją tożsamością. Jest to mantra nasiona. Sat oznacza prawda, a Nam imię, tożsamość. Śpiewając tę mantrę wibrujemy nasze istnienie, budzimy duszę.