środa, 20 listopad 2019

Psychoterapia Tańcem i Ruchem według Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem to metoda, która jest psychoterapeutycznym wykorzystaniem ruchu i tańca. Klient uczestniczy w kreatywnym procesie prowadzącym do poznawczej, emocjonalnej, fizycznej i społecznej integracji. Psychoterapia tańcem i ruchem opiera się na założeniu, że w ciele człowieka zawarta jest jego cała historia, osobowość i stan emocjonalny i przez ciało może się zmienić, uzdrowić. www.stowarzyszeniedmt.pl

 

Metoda ta jest wykorzystywana z sukcesem zarówno w pracy z osobami cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia, jak również w pracy z ludźmi zdrowymi, którzy chcą rozwijać i coraz pełniej wyrażać siebie. Używamy także oryginalnej, powszechnie stosowanej nazwy DMT-Dance Movement Therapy).

 

Celem Psychoterapii Tańcem i Ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma w niej dokładnych wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki sekwencji ruchowych. Psychoterapia ta obejmuje teorią, metody i wiedzą nt. jednostki i grupy oraz prace nt. komunikacji niewerbalnej, psychologii rozwojowej i rozwojowego ruchu ciała oraz analizy ruchu. W Psychoterapii Tańcem pacjent staje się świadomy tego jak emocje i doświadczenia ciała są ze sobą połączone.

 

Jeśli chcesz być informowany o nowych wydarzeniach zapisz swój adres e-mail! Dziękuję